ERDÉLYI ZENE HIVATALOS LEMEZEKEN
|
|
|
|
2006. július 18. kedd 10:06 |
|
A héten, a Dancs Market Records kiadó öt albumot jelentetett meg erdélyi zenével,az új lemezkiadási előírások szerint.
A gyárilag préselt korongokon többnyire autentikus népzene található,de újra kiadtak korábbi sikeres címeket is ,valamint megjelent a jelenleg legmenőbb erdélyi produkció az Insect paródia só-ó-ó Különleges kiadása.
Mivel nálunk a maxilemezek gyakorlata nem vállt be, most az Insect legújabb felvételei és remixe ,a nagy példányszámban eladott Amilyen olyan album kiegészítéseként vásárolható meg.Különben ,hasonló módon jelent meg két évvel ezelőtt az O-ZONE „Editia Speciala” korongja is.
A Mambó del muntye és a Házisárkány / Kínai Nagy Fal-at című paródiák eddig csak a koncerteken hangzottak el, még a rádiók és diszkók sem kapták meg.Bonuszként most e két dal szövege is hozzáférhető.A különleges kiadást egyértelműen az Insect rajongók kérték,hogy e két új paródiát még a következő album megjelenése előtt „birtokukba” vegyék.
A kiadó a következő hetekben újabb címeket jelentet meg kizárólag erdélyi zenével.
|